Традиційно з закінченням навчального року у нашому навчальному закладі розпочав роботу двотижневий літній англомовний табір, який цього разу працював за програмою «Animal Planet»/«Планета Тварин», розробленою представниками GoGlobal. Перший тиждень (03.06-07.06) табір відвідали учні 2-4 класів, другий тиждень (10.06-14.06) – учні 5-7 класів. Загалом – 60 дітей.

Більше фото з 1 тижня табору можна переглянути за посиланням:ФОТО

З 10.06 по 14.06 в нашому закладі працював двадцятишестирічний волонтер з Індії Сомеш Кошік (Somesh Kaushik). Вчителем-куратором і приймаючою родиною для нього стала Чабан Олена Юхимівна.

Сомеш народився і виріс в родині вегетаріанців в столиці Індії Нью-Делі. Там закінчив університет, отримав ступінь магістра в області менеджменту і туризму. Зараз здобуває другу освіту в бізнес коледжі в Будапешті, Угорщина. Розмовляє англійською, гінді, угорською, японською мовами. Багато подорожує. Практикує йогу та медитацію. Працює над книгою про свої подорожі і філософію щастя.

Життєва позиція волонтера – будь щасливим і віддай борг своєму суспільству. Сомеш пояснює це так: « Усім, що маю, я завдячую своїй країні, суспільству, своїй родині і вчителям, які мене навчали. Вони виховували мене, вкладали в мене сили. Тепер моя черга віддати цей борг.  Тому я подорожую світом і розповідаю всім, як важливо не забувати своє коріння, бути вдячним своєму суспільству і народу, не цуратися його і у будь-якій ситуації, перебуваючи за кордоном, пам’ятати, що ти – представник свого народу, ти його віддзеркалення. Завжди поводься достойним і гідно.»

Ліцеїсти з великим задоволенням відвідували табір і спілкувалися з волонтером. Учні не лише поглиблювали свої знання з теми «Адаптація тварин до умов навколишнього середовища», але також застосовували вивчене на практиці; вчилися критично мислити, аналізувати інформацію про камуфляж, міграцію, зимову сплячку тварин, проводили експерименти, створювали візуальний матеріал (банери, постери), виконували креативні індивідуальні завдання, працювали в команді. Жоден день не обходився без співів, танців. Зі слів дітей найцікавішим став день, коли вони з Сомешом займалися йогою та медитацією на шкільному подвір’ї, а також день, коли волонтер провів майстер-клас з японського мистецтва складання паперу, оригамі.

Головний девіз проекту GoGlobal вчить нас надихати дітей, якщо ми хочемо змінити світ на краще. Для учнів Березнівського НВК «ЕГЛ – ЗОШ I-II ступенів» приїзд та робота з Сомешом Кошіком стала великим натхненням і безцінним досвідом, для закладу – це ще однин впевнений крок в напрямку  подальшої міжнародної співпраці  та виховання гідних громадян XXI століття.

Більше фото з 2 тижня табору можна переглянути за посиланням:ФОТО