«Освіта для сталого розвитку»

Міжнародний освітній проект «Освіта для сталого розвитку»  ми реалізовуємо в нашому закладі з вересня  2013 року.

В 2013 році наш регіон включено до переліку областей, де проходить реалізація ІІ етапу освітнього Україно – Швецького проекту. Проект реалізується благодійною організацією «Вчителі за демократію та партнерство» спільно з  Міжнародною організацією «Глобальний план дій» (Швеція) у співпраці з інститутом педагогіки НАПН України.

В другому етапі проекту беруть участь навчальні заклади  14 областей України. Сьогодні в Рівненській області в 26 школах викладається курс за вибором «Уроки для сталого розвитку».  Це навчання суспільства про розумне споживання енергії та води;   зменшення марних витрат сировини;   зменшення викидання сміття;   збільшення частки екологічних  продуктів у щоденних покупках;  зміцнення власного здоров’я  тощо.

Що ж таке “сталий розвиток”? Це такий розвиток суспільства, який задовольняє потреби теперішніх поколінь, не ставлячи під загрозу можливості наступних поколінь задовольняти свої потреби.

Проект має на меті

Ø Навчання учнів умінням та навичкам будувати власне життя та життя сім'ї, місцевої громади  з урахуванням потреб сталого розвитку

Ø Впровадження в практику навчальних закладів нового напрямку – освіти для сталого розвитку у вигляді  курсів за вибором, факультативів, гурткових, клубних та інших форм навчальних і позакласних занять

Ø Навчання вчителів методиці викладання предмету «Уроки для сталого розвитку»

Завдання проекту передбачають: навчання вчителів методиці проведення уроків та позакласних занять за тематикою сталого розвитку; розробку творчими колективами навчально-методичних  матеріалів для 1-2 класів та дошкільних закладів.

Поширення інформації про освіту для сталого розвитку через спеціальний веб-сайт та медіа-заходи.

Видання підручників, посібників для вчителів і безкоштовне передання їх у загальноосвітні школи. Підручники, які безкоштовно надані для користування закладу: для учнів початкової школи (3-4 класи) курс за вибором «Моя щаслива планета», учням 8 та 9 класів курс за вибором Уроки для сталого розвитку. Запропоновані курси забезпечені навчальними програми, які мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, посібниками для вчителів. Кожен курс складається з 6 тем. Тема  містить по  4 зустрічі. Кожна третя зустріч – це екскурсія.

Якщо ви зацікавлені у заощадженні ресурсів  та збереженні навколишнього середовища,  у запровадженні нових освітніх технологій, у покращенні допрофільної підготовки з природничого напряму, в організації спільної роботи учнів, батьків, вчителів і громади РОЗПОЧИНАЙТЕ     ВИКЛАДАННЯ “УРОКІВ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ”!

Якщо наші діти навчаться цього сьогодні, наша країна матиме гідне та щасливе завтра!

Категорія: Участь в проектах | Додав: SANYA (29.02.2016)
Переглядів: 482 | Рейтинг: 0.0/0